Вітальня в англійському стилі

Вітальня в англійському стилі

Англійський стиль користується великою популярністю в оформленні кабінетів, бібліотек і віталень. Він привносить в будинок шляхетність, солідність і розкіш. Вітальня в англійському стилі підійде для консерваторів, бібліофілів, прихильників сімейних традицій і спокійного затишного відпочинку, а також для завзятих мандрівників, які люблять привозити звідусіль (а особливо з екзотичних країн) різні сувеніри. В такій вітальні комфортно і приємно проводити час як в самоті за книгою, так і з близькими людьми за чашкою чаю. Однак людям, схильним до мінімалізму такий стиль точно не підійде через велику кількість меблів, яка покликана перегороджувати шлях протягам.

Камін, дивани і крісла масивний обідній або робочий стіл і безліч маленьких чайних столиків самої різної форми, великі книжкові шафи, тканини в дрібну квіточку, темне натуральне дерево – все це відразу нагадує про Англії XVIII – XIX століть. Саме в цей період сформувався той стиль, який ми зараз називаємо англійською. Величезний вплив на англійську інтер'єр надали георгианская і вікторіанська епохи, а також англійський дух завоювань, який змушував англійців прикрашати свої будинки милими екзотичними сувенірами.

Для оформлення вітальні в англійському стилі потрібно уявити собі природу і погоду Англії. Необхідно продумати всі аспекти дизайну, адже у всьому є свої нюанси.

Для англійської вітальні підійде просторе приміщення з високими стелями. У разі, якщо простір все-таки обмежена, можна і потрібно використовувати різні способи його візуального розширення. Такого ефекту можна домогтися за допомогою вмілої гри з кольором і світлом.

Двері тут повинні бути масивними, широкими і високими. Матеріалом повинно служити натуральне дерево.

Англійський стиль дуже світлолюбний. Так як Англія – країна з переважаючою похмурою погодою, вікна роблять максимально великими, щоб впустити максимально можлива кількість світла. За формою вікна зазвичай прямокутні або арочні. Вони прикрашаються важкими шторами.

Стелю рекомендується обробляти під колір дерева або білим кольором. Це може бути штукатурка, фарбування, оздоблення дерев'яними панелями. Вони повинні бути не тільки високими (або здаватися такими), але й елегантними. Тут часто використовують ліпнину і інші декоративні елементи.

Стіни у вітальні в англійському стилі можна оббити текстилем, пофарбувати, обклеїти шпалерами або покрити дерев'яними панелями. Останній варіант не підійде для маленьких кімнат, дерев'яні панелі будуть візуально зменшити кімнату. Використовувати тканину – дороге задоволення, але результат може перевершити очікування. Правильно підібраний текстиль зробить кімнату розкішною і по-англійськи затишною. Тут підійде гобелен або порт'єрна тканина.

Стіни рекомендується прикрасити дрібним рослинним візерунком, але, в залежності від особистих уподобань, можна використовувати квіти середнього або навіть великого розміру. У цих випадках англійці віддають перевагу трояндам і геральдичним ліліям, а на квітучих гілках часто з'являються екзотичні птахи. Популярні також вертикальні лінії і клітина. Тут не повинно бути строкатості. Дуже цікаво виглядає чергування широких і вузьких вертикальних смуг.

Для вітальні в англійському стилі поширений ще один цікавий варіант обробки стін: нижня частина стіни оформляється дерев'яними панелями, а верхня – шпалерами або тканиною з малюнком. Місцями може з'являтися кам'яна кладка, якщо в конкретному інтер'єрі це буде виглядати.

Бажано використовувати дерев'яне підлогове покриття, це повинні бути багаті і розкішні породи темного дерева. Світлі породи теж використовують, але рідше. Підлогове покриття покривають лаком або воском для додання особливого блиску.

Можна використовувати і керамічне покриття, тоді бажано викласти цікавий геометричний або квітковий візерунок.

По периметру вітальні закріплюють контрастний плінтус.

Рубрики: