Світло в декорі вітальні

Світло в декорі вітальні

Займаючись ремонтом вітальні ми приділяє величезну увагу декору, меблюванню, аксесуарів і зовсім забуваємо про те, що всі наші старання можуть бути зведені нетс заходом сонця, тому що про правильність вечірнього освітлення особливо ніхто не дбав. Організувати якісне освітлення вітальні без творчого підходу, що передбачає розгляд усіх варіантів і ракурсів, не вийде. Також будуть потрібні технічні розрахунки, які точно покажуть, якого рівня освітленість повинна бути в кімнаті, після чого можна буде визначатися з вибором моделей світильників для його забезпечення. Але давайте про все детальніше.

«Роль основного джерела світла у висвітленні вітальні можна покласти на розкішну люстру, яку традиційно поміщають в центр стелі»

Якщо у вітальні організувати тільки загальне освітлення, джерелом якого стане люстра або інший, що висів у центрі стелі, тип світильника, то уникнути темних кутів в приміщенні не вдасться. Природно, що в цьому разі про рівномірність розподілу світлового потоку мова просто не ведеться. Не можна таким чином зробити акцент на потрібну частину інтер'єру.

Для того щоб все вийшло, як треба, не обійтися без порад професіоналів. У них на цей випадок є кілька правил, головне з яких свідчить, що одним світильником у вітальні не обійтися. Оскільки ця кімната найбільш відвідувана, причому не тільки домочадцями, то і світла в ній повинно бути в достатку.

Роль основного джерела світла у висвітленні вітальні можна покласти на розкішну люстру, яку традиційно поміщають в центр стелі. Оскільки її яскравості рідко вистачає для того, щоб відтіняти деталі і підкреслювати красу обстановки, в доповнення до неї зазвичай використовують лампи іншого типу. Якими їм бути, залежить не тільки від стилістичної концепції оформлення вітальні, але і від побажання господарів.

Як організувати освітлення в кімнаті, вирішуйте з урахуванням таких універсальних правил:

У вітальні повинне бути акцентне місце. Ним може стати обідній або журнальний стіл, затишний диван або щось із творів мистецтва.

Світло повинен висвітлювати вітальню частинами. Це особливо актуально для кімнат великих площ і в тому випадку, коли в будинку приймають багато гостей. Це відмінний спосіб розділити запрошених за інтересами і дозволити їм зайнятися чимось захоплюючим

Крім загального світла у вітальні повинно бути облаштовано локальне освітлення, яке ні в якому разі не повинно вийти фоновим. Його завдання — акцентувати погляди на певних предметах, наприклад, на домашньому кінотеатрі або акваріумі.

Вибирати для освітлення вітальні потрібно лампи м'якого світіння. З їх допомогою простіше підтримати в кімнаті атмосферу комфорту і затишку.

Використовуйте освітлення, щоб приховати інтер'єрні недоліки.

При можливості влаштовуйте багаторівневе освітлення у вітальні, тоді ви завжди будете мати можливість регулювати кількість світла. Тобто можна буде створити і романтичну або інтимну обстановку або залити приміщення яскравим урочистим сяйвом, відповідним нагоди.

Ефект зонування простору у функціях кімнатного освітлення стоїть не на останньому місці. Це одна з його першочергових завдань.

При залученні освітлення вітальні до зонування простору кімнати, необхідного можна досягти шляхом його правильної спрямованості, а також використовуючи лампи різних конструкцій і колірного спектру. Світло може виливатися вертикально, діагонально, прямо. Комбінуючи різні світлові потоки, можна створити відразу кілька функціональних зон. За цим принципом і формуються окремі затишні куточки у вітальні, такі, як місця для читання і відпочинку. Їх цілком можна висвітлити настільною лампою або низько висить бра.

В зоні телевізора може з'явитися маленький вмонтований світильник, який буде включатися при перегляді телепередач. Романтичну обстановку стануть створювати торшери з кольоровими абажурами, неяскравим розсіяним світлом заливають простір навколо себе. Для створення зони цього релаксу, взагалі можна використовувати свічки.

Такий тип освітлення дизайнери називають фоновим. По суті — це просто рівномірний потік світла, що йде від одного великого джерела. У ролі такого джерела найчастіше виступає люстра, однак такий предмет в інтер'єрі не завжди буває доречним. Іноді існують прямі протипоказання до її використання. Скажімо, при низьких стелях або їх натяжна поверхні практичніше використовувати не громіздку люстру, а вбудовані світильники, які розташовують таким чином, щоб були висвітлені всі ділянки вітальні.

Рубрики: