Стиль ретро в інтер'єрі вітальні

Стиль ретро в інтер'єрі вітальні

Актуальність ретро стилю в інтер'єрному дизайні незаперечна. Він, як жоден інший, здатний зберегти в будинку особливу атмосферу затишку і забезпечити загальний комфорт. Вітальня в стилі ретро подарує нове життя старим речам і антикварних меблів, проте, якщо таких у вашому побуті немає, їх цілком можна буде замінити так званим «новоділом» — сучасними речами, стилізованими під старовину. Цю гілку ретро охрестили винтажом і так само часто використовують в декорі віталень.

Займаючись створенням вінтажного інтер'єру, головне не змішувати стилістичні нюанси, характерні для різних часових періодів минулого. Скажімо, оббитий шкірою диван з характерною для 30-х голів завищеною спинкою буде безглуздо виглядати в оточенні пластикових меблів епохи 70-х і т. д.

З ходом часу предмети побуту, які використовувалися нашими бабусями, набувають наліт старовини і стають по-справжньому вінтажними. Саме цей факт дає подібним речам шанс знову повернутися в обстановку кімнати. І в цьому випадку, чим старіше вигляд речі, тим вона стильніше виглядає в інтер'єрі.

На пошуки старовинних предметів потрібно вирушати на блошині ринки. При фінансовій можливості вище середнього є сенс відвідати антикварні крамниці. Зрештою, можна просто залізти на горище бабусиного будинку. Там теж може виявитися багато цікавих речей. Можливо, деяким з них доведеться дещо підкоригувати зовнішній вигляд, але результат буде коштувати зусиль.

Можна піти іншим шляхом і придбати для вітальні, оформлюваної в ретро стилі, типову для обстановки, проте зроблений сучасними майстрами меблі. Особливо хороша вона може бути, якщо зроблена на замовлення. У цьому випадку фахівці опрацюють її екстер'єр аж до дрібниць. Повірте, до ретро вигляд вашої вітальні не зможуть пред'явити претензій навіть найбільш допитливі історики. Якщо ж ви не настільки цінуєте старовину і не маєте мети перетворювати свою вітальню в музей, вас, цілком можуть задовольнити речі, що мають лише легкий натяк на ретро.

Важливі в відтворенні у вітальні атмосфери минулого аксесуари. Шукати їх не просто. Доведеться витратити досить багато часу, однак результат таких титанічних зусиль буде радувати неповторністю обстановки.

А що ж потрібно для того, щоб отримати вітальню в стилі ретро, скажімо, 20-х? Насамперед, м'які меблі з красивими підлокітниками з натурального дерева стоїть на високих ніжках. Крісла, так само як і дивани, потрібно покрити накидками або прикрасити мереживними серветками. Стільницю круглого столика теж треба ховати під скатертиною або серветкою. Це було прийнято робити для захисту меблів від подряпин та бруду.

Характерними для будинків тих часів були етажерки і прості відкриті полиці, на яких красувалися порцелянові статуетки або фотографії.

 «Що ж до меблювання вітальні в стилі ретро, то в її атмосфері неодмінно повинні бути присутніми пара крісел і всепоглинаючий своїми габаритами, м'який диван»

Кращою «одягом» для стін вітальні стилю ретро стануть шпалери. В ідеалі це тканинні версії. Їм віддають перевагу за натуральність і практичність. Фон стін краще вибирати з бежевого спектру, іноді можна навіть пограти переливом палітри відтінків.

Підлоги в такій кімнаті варто зробити з ламінату, що імітує малюнок світлих деревних порід. Прикрасити поверхню підлоги добре килимом круглої форми в коричневих тонах, на якому зображені сірі вулички старого містечка.

На останнє можна нанести навіть зображення, наприклад, в таких же сірих тонах, як і малюнок на розглянутому вище килимі. Заключним штрихом до стельової обробки стануть білосніжні стельові плінтуса.

Сучасні технології дозволяють друкувати малюнки на лляному полотні, яке в інтер'єрі вітальні можна використовувати в оббивці дивана або зробити з нього стінові полотна, відповідно до загальної інтер'єрної задумкою. Настінні смужки краще робити у вигляді вузьких, півметрової ширини вертикалей. Загальний фон полотна повинен бути коричневий. За нього потрібно пустити сірі елементи, в тему з іншим декором. Навіть притому, що малюнки будуть мати різноманітну тематику, колірна відповідність буде створювати гармонійну загальну атмосферу.

Що ж до меблювання вітальні в стилі ретро, то в її атмосфері неодмінно повинні бути присутніми пара крісел і всепоглинаючий своїми габаритами, м'який диван. Дизайн їх оббивки повинен повторювати основну лінію декору. У сучасній обстановці складно обходитися без побутових приладів, проте їх потрібно вміло «маскувати», щоб вписати в ретро інтер'єр. Вдалим ходом стане розміщення телевізора на стіні. Під ним можна комод світлого дерева на таких характерних високих ніжках. З боків від нього ставляться низькі тумби, що мають єдиний ящик. В центрі вітальні повинен з'явитися в журнальний столик, що стоїть на килимі. Причому тут повинна бути дотримана пропорційність форм, тобто, стіл з круглою стільницею ставиться на такий же круглий килим, а з прямокутної кришкою — на прямокутний.

Рубрики: