Шпалери для стін в вітальню

Шпалери для стін в вітальню

Вітальня є парадної кімнатою квартири. Тут не тільки збираються всією сім'єю, але і зустрічають гостей. Тому дуже важливо серйозно поставитися до дизайну кімнати, а особливо до вибору настінного покриття. Зараз найбільш популярним варіантом обробки стін є шпалери. Вибираючи шпалери для стін у вітальню, в першу чергу необхідно подумати про особливості кімнати: її формі, розмірі і освітленні. Потім слід звернутися до стильовим особливостям вітальні, адже кожен стиль має свої особливості. Стильові правила і рамки обмежують фантазію дизайнера, але, разом з тим, вони допомагають створити індивідуальний стиль, спираючись на вже створені і опрацьовані шаблони.

Різноманітність матеріалів, кольорів і фактур шпалер ставить перед господарем квартири складний вибір. Щоб підібрати підходящі шпалери, варто більше дізнатися про кожний їх вид.

Кожна кімната має свої позитивні риси. Деякі приміщення, на жаль, мають ще й недоліками. Тому важливо з самого початку визначити, які позитивні риси потрібно підкреслити, і з якими вадами доведеться боротися.

З усього різноманіття шпалер найбільш популярні паперові, флізелінові, вінілові та тканинні. Вибираючи шпалери для стін у вітальню потрібно пам'ятати, що в цій кімнаті часто проводяться сімейні і звані обіди. Сюди приходить велика кількість людей, іноді і з дітьми. Шпалери до вітальні повинні бути не тільки красивими, але і практичними. Від частого механічного та світлового впливу, вони можуть зіпсуватися і вицвісти. Важливо знати плюси і мінуси кожного матеріалу, щоб вибрати правильний.

Паперові шпалери можна клеїти тільки на рівні поверхні. Такі шпалери видають будь-якій вада і найменшу кривизну стіни. Якщо стіни вітальні володіють такими недоліками, перед поклейкою шпалер, їх необхідно вирівняти. Це досить трудомісткий процес. Крім того, паперові шпалери не володіють міцністю, вони не переносять впливу води, їх кольору швидко вицвітають під дією світла. Їх важко мити і можна клеїти тільки в приміщеннях з низькою вологістю. Достоїнствами паперових шпалер є різноманітність забарвлень і дешевизна.

Акрилові шпалери за своїми властивостями і ціною схожі з паперовими, але вони більш міцні і вологостійкі.

Флізелінові шпалери більш практичні, ніж паперові. Вони краще переносять вплив води, їх кольору, менш схильні до вицвітання.

Вінілові шпалери відрізняються легкістю у догляді. Вони вологостійкі. Але це не єдина їх перевага. Крім цього, вони прості в укладанні. В основному їх використовують для кухні. Для вітальні складно підібрати вінілові шпалери, оскільки навіть зараз їх асортимент невеликий. Дуже складно знайти потрібну забарвлення.

Тканинні шпалери виглядають багато і розкішно. Їх використання характерне для класичного та англійської стилів. Тканинні шпалери непрактичні, за ними складно доглядати. Це основний мінус їх використання. Другий мінус – їх дорожнеча.

Велике поширення в оформленні вітальні отримали бамбукові, рисові і очеретяні шпалери. Вони досить практичні в укладанні і догляді. В Китаї і Японії створення таких шпалер є справжнім витвором мистецтва. Їх виготовляють вручну, з-за чого вони входять до категорії одних із самих дорогих шпалер. Але тут є способи заощадити! Не потрібно обробляти всі стіни такими шпалерами. Бамбукові, рисові і очеретяні шпалери ідеально підходять для створення у вітальні екологічного акценту. В якості основних шпалер можна вибрати більш дешеві матеріали.

Велике поширення отримало комбінування шпалер. Воно використовується в самих різних цілях: наділити вітальню особливим шармом, зонувати кімнату, розбавити монотонність цікавим декором. Комбінувати можна шпалери як з одного матеріалу, так і різних. Але варто продумати стики. Дизайнери радять використовувати шпалери з одного матеріалу, оскільки їх легше зістикувати. Якщо все-таки використовуються матеріали з різною товщиною, можна використовувати бордюр або молдинг. Для оформлення стиків можна використовувати також декоративні елементи, виконані вручну.

Вибір кольору шпалер для стін у вітальню в першу чергу залежить від її розміру. Для маленької кімнати краще вибирати максимально-світлі і повітряні шпалери. Вони будуть візуально розширювати простір. Для просторих вітальнях можна використовувати темні і яскраві кольори.

Якщо вітальня тепла і досить освітлена краще вибирати шпалери холодних кольорів, щоб не створювалося відчуття постійної духоти. І навпаки. Темні і холодні вітальні вимагають теплих відтінків.

Якщо обрана світла меблі, можна зіграти на контрасті та обклеїти вітальню темними шпалерами. Відповідно, темна меблі буде відмінно виглядати на світлому фоні. Грати різними відтінками одного і того ж кольору теж дуже цікаво. Головне – не перевантажити вітальню великою кількістю квітів. Навіть добре поєднувані кольори та відтінки можуть внести в кімнату дисгармонію, якщо їх буде занадто багато.

Рубрики: