Простота і розкіш вітальні в скандинавському стилі

Простота і розкіш вітальні в скандинавському стилі

Перш, ніж приступити до оформлення вітальні в скандинавському стилі, добре було б зрозуміти, в чому його неповторність?

Якщо говорити про особливий, скандинавському стилі в архітектурі, його батьківщиною можна вважати Швецію і, мабуть, Фінляндію, яка завжди слідувала у фарватері шведської культури. Невеликі північні країни з суворим кліматом, мальовничими ландшафтами та працьовитими людьми, неизбалованными легкої життям... Саме Скандинавія стала законодавцем моди в дизайні житла.

Можна було б сказати, що скандинавський стиль стає з кожним роком все популярнішим – але можна констатувати, що він завоював світ, змінивши саму концепцію житлового приміщення.

Як сталося, що у всіх кінцях планети дизайнери оформляють інтер'єри по-скандинавськи? Ризикнемо стверджувати, що ми знає розгадку цієї таємниці.

В деякому сенсі скандинавський стиль — це виклик театральності і амбітності, на догоду яким дизайнери десятиліттями створювали інтер'єри віталень в палацовому стилі (бароко, ампір, антіка) або в дусі стилізації під певну художню концепцію (лофт, ар-деко, бохо, фолк).

Скандинави, з притаманною їм практичністю, байдужістю до надмірностей, дбайливим ставленням до прекрасної північної природи, умінням цінувати спокій і комфорт, в архітектурі завжди дотримуються єдиної заповіді: все в будинку – для зручності господарів.

Абсолютно за рамками інтересу суворих жителів півночі залишається те, чи викличе захоплення їх вітальня у гостей, головне, щоб самі господарі були щасливі проводити в ній свій час – це і є скандинавський стиль.

Народи, що проживають на Півночі, не схильні до марнотратства: надто важкою працею здобувається все необхідне для життя. Разом з тим, сувора середовище змушує по-особливому цінувати комфорт — тепло, простір, світло, красиві речі.

В ідеальній вітальні в скандинавському стилі немає нічого зайвого, жодних дрібничок, канделябрів і дорогих шаф, але обов'язково присутній великий затишний диван, крісло біля каміна і сам камін (по можливості). Тут не зустрінеш помпезні шпалери і дорогий текстиль, але килим на підлозі приємно гріє ноги, а погляд притягує чудова картина на стіні в дусі сучасного модерну.

Парадоксально те, що інтер'єр вітальні, виконаний, по суті, в традиціях функціонального мінімалізму, сприймається як розкішний, але у тому і полягає місія скандинавського стилю — досягти абсолютного душевного комфорту, не ускладнюючи життя порожніми витратами коштів і сил.

Так, тепер це стало престижно, і навіть дорого, але це не суть стилю, а, скажімо так, побічний ефект популярності.

Чим корисні правила? Якщо не знаєш, як вчинити, досить згадати правило – і вірне рішення прийде саме собою. Нереально обговорити всі нюанси інтер'єру, але можна визначити логіку, принципи скандинавського стилю – і вітальня дивним чином придбає його риси.

Шведи і фіни зневажають плетіння на вікнах. В ідеальному варіанті вікна вітальні в скандинавському стилі повинні бути без палітурок. Важко сказати, чого в цьому більше – прагнення впустити в будинок сонячні промені або бажання безперешкодно милуватися прекрасною природою.

З цим же пов'язана і ставлення до штор. Їх може і не бути. Але якщо штори все ж необхідні, то найчастіше їх роблять у всю висоту, без декоративних надмірностей, з натуральних матеріалів – з льняного полотна, наприклад. На практиці такими шторами часто прикривають рами з палітуркою, які не можна замінити через недоторканності фасаду будівлі. Або вигляд з вікна, який далекий від мальовничого пейзажу.

Трепетне ставлення до штучного освітлення вітальні, вибір світильників розглянемо нижче, у розділі, присвяченому аксесуарів в скандинавському стилі.

Це дуже цікава тема, яка стосується планування, оздоблення, меблів, аксесуарів, але має сенс розглянути всі ці моменти в комплексі.

Вітальня в скандинавському стилі повинна бути настільки просторою, щоб величезний за звичайними мірками диван не видавався занадто великим. Якщо розміри приміщення далекі від ідеальних, вітальню розширюють, поєднуючи з кухнею-їдальнею. Така студійна планування досить ефективно вирішує проблему площі, хоча диван в такому випадку теж підбирають не занадто громіздкий, але обов'язково – зручний і сучасний.

Білі стіни і стеля у вітальні – класика скандинавського стилю, це не тільки прекрасний фон для виразною меблів, рідкісних предметів декору, але і спосіб візуального розширення простору.

Білий колір в інтер'єрі активно використовують для того, щоб уникнути строкатості, що породжує відчуття захаращеності і тісноти. Тому білим може бути і підлогу, і частина меблів, і текстиль. Можна було б сказати, що білого багато не буває, але це не так – в інтер'єрі «скандии» обов'язково присутня колір дерева , каменю і кілька яскравих колірних акцентів – без них втрачається перспектива, а значить – і відчуття простору.

Рубрики: