Помаранчева вітальня

Помаранчева вітальня

Помаранчевий колір в інтер'єрі воліють оптимісти і творчі люди. З цим кольором досить складно працювати, оскільки він дуже яскравий і дуже теплий. З усіма його позитивними і негативними особливостями обов'язково потрібно зважати при оформленні помаранчевої вітальні.

Підібравши відповідний відтінок помаранчевого, додавши його в колірну палітру вітальні, можна наділити сімейні і звані вечори неймовірно теплою і дружньою атмосферою.

Помаранчевий колір має здатність перетворювати всі навколишні кольори, робити їх менш або більш яскравими, змінювати їх насиченість. Це створює особливі труднощі у роботі.

Помаранчевий колір має здатність візуально зігрівати приміщення, робити його більш світлим. Тому варто з особливою обережністю поставитися до використання цього кольору у вітальні, в якій вже і так жарко і світло. Зате він ідеально підходить для прохолодних і темних кімнат.

Цей колір не рекомендують використовувати в маленьких приміщеннях. Оранжевий візуально зменшує кімнату, оскільки візуально наближає предмети.

З-за того, тепла, яким володіє помаранчевий (адже він являє собою суміш червоного і жовтого), він складно поєднується з холодними кольорами. Зате цей колір відмінно гармонує з кремовим, сірим, зеленим та жовтим. Особливо красиво поєднання помаранчевого кольору з білим.

В основному, помаранчеві кольори використовують для створення акцентів. Ними виділяють елегантний текстиль, елементи декору, аксесуари милі. Для обробки стін його використовують рідше, оскільки він пригнічує всі інші кольори.

Для оформлення вітальні в помаранчевому кольорі краще використати один із прийомів: акцентна стіна, меблі, декор. Якщо у вітальні буде відразу кілька акцентів, вона буде здаватися перевантаженою.

Дизайнери радять піти від монохромності у помаранчевій вітальні. Краще використовувати декілька відтінків оранжевого. У різних відтінках можна оформити стіни, килими, меблі, текстиль, аксесуари.

Психологи вважають, що велика кількість помаранчевого в інтер'єрі тисне на психіку людини. Оранжевий обов'язково потрібно розбавляти різними його відтінками або іншими квітами. Особливо важко в оточенні яскравих квітів буде спокійним людям, які віддають перевагу пастельні тони.

Окремі психологи стверджують, що помаранчевий колір потрібен якраз тим людям, чиє життя спокійна і монотонна. На їхню думку, саме помаранчева кімната може стати тим поштовхом, який змусить домосідів екстремально поглянути на світ і звернутися до більш активного дозвілля. А активним людям, мандрівникам і тим, хто захоплюється екстремальними видами спорту і дозвілля, краще підібрати навпаки більш спокійні кольори, щоб удома можна було відпочити і розслабитися в спокійній атмосфері.

Більшість психологів згідні в одному: помаранчевий колір категорично протипоказаний людям із нестійкою психікою, схильним до депресії. Цей колір посилює негативні нахили.

Відтінків оранжевого кольору досить багато. Найпопулярніші з них: корал, апельсин, бурштин, мед, морква, бронза, персик, теракота, іржа, манго, гарбуз, абрикос, цегла. Завдяки великій різноманітності відтінків, кожен зможе підібрати ідеальний для себе варіант.

Для обробки стін краще використовувати світлі відтінки помаранчевого – близькі до персиковим і бежевим. Кімната, оформлена в таких кольорах, буде здаватися тепліше і просторіше.

Вибір відтінку залежить від того, який ефект буде справляти вітальня. Для створення спокійного інтер'єру краще підійдуть персикові, абрикосові та охряні відтінки. Для створення динамічної атмосфери краще вибирати яскраві апельсинові відтінки.

Велика кількість апельсинового кольору в інтер'єрі може дати дуже агресивний інтер'єр. Він може сприяти підвищеній дратівливості людей. Оптимальним вважається, коли яскравий помаранчевий займає приблизно 30% від усього колірного сполучення. Тоді він додає активності та динаміки приміщенню, а не агресії.

Темні відтінки помаранчевого і його суміш з темними кольорами (червоне дерево, охра, теракотові кольори) кращі, коли хочеться додати в інтер'єр східні нотки. Однак ці кольори краще підійдуть для просторих приміщень з мінімальною кількістю меблів, оскільки вони візуально зменшують приміщення.

Помаранчева вітальня, оформлена в мандаринових відтінках, підійде для активних людей, які люблять проводити час з родиною та гостями, граючи в ігри або займаючись іншими видами активного дозвілля.

Якщо у вітальні часто проходять обіди і звані вечори, то гарбузовий і абрикосовий кольору добре підійдуть для того, щоб виділити обідню зону.

Поєднання помаранчевого кольору з яскравими відтінками фіолетового та рожевого, при правильній роботі з кольором і світлом, може наділити вітальню особливим індивідуальним шармом. Такі поєднання досить ризиковані і підходять тільки дуже активним людям.

Поєднання помаранчевого з чорним досить популярно в сучасних дизайнах інтер'єру вітальні. Тут краще використовувати більше оранжевого. Чорним кольором оформляються лінії, поверхні, дрібні деталі. Він грає роль багета, що обрамляє яскраву картину.

Зелений колір у поєднанні з помаранчевим наділить вітальню марокканським шармом. Для такої вітальні краще всього підійдуть оливкові відтінки зеленого.

Рубрики: