Люстра в інтер'єрі вітальні

Люстра в інтер'єрі вітальні

Освітлення відіграє важливу роль в інтер'єрі будь-якого приміщення у вашому будинку. Найчастіше, погане освітлення представляє вашу кімнату, в далеко не найкращому світлі. Як уникнути цього? Давайте спробуємо розібратися разом. Для цього ми розглянемо наступний варіант: як люстра в інтер'єрі вітальні може змінити зовнішній вигляд вашого приміщення.

Люстра відіграє важливу роль не тільки з практичної, але і з естетичної точки зору. Гарне освітлення – це дуже важливо, але крім цього люстра може стати ще й доповненням вашого декору з точки зору естетики, і внести ту саму необхідну родзинку. Наприклад, це може люстра на високій ніжці, з великою кількістю плафонів, і вся ця краса під стелею буде виглядати дуже стильно і вишукано.

Люстру варто підбирати за багатьма критеріями. Насамперед, варто звернути увагу на колір, стиль люстри, і на площу кімнати, в якій ви збираєтеся її повісити.

В плані вибору навряд чи ви зіткнетеся з якимись проблемами, оскільки сьогодні існує таке різноманіття даного виду освітлення, що просто очі розбігаються. Задовольнити навіть найвищі вимоги. Головним питанням тут буде, чи знаєте ви, що саме вам потрібно. Якщо Ви маєте дуже розлоге уявлення про те, яку люстру хотіли б бачити у своїй вітальні, пошуки можуть затягнутися дуже надовго. Люстри бувають самих різних форм, розмірів і типів. Давайте спробуємо розібратися, які ж вони бувають.

Люстри відрізняються за виглядом своїх плафонів. Зазвичай виділяють наступні види:

Кришталеві люстри. Вони виглядають дуже дорого і вишукано, але підійдуть не для кожного інтер'єру.

Люстри-свічки. Такі люстри зазвичай дуже громіздкі, і в маленькій кімнаті будуть виглядати не зовсім доречно.

Світильники з абажуром. Така люстра повинна вписатися в загальну концепцію дизайну кімнати.)

Класичні люстри. Цей вид можна назвати універсальним, оскільки він підходить практично для будь-якого інтер'єру.

Також люстри бувають різними по своїй конструкції. Залежно від цього, виділяють різні види даного типу освітлення:

Стельові люстри. Вони кріпляться щільно до стелі, тут немає довгих ніжок, ланцюжків та інших подібних елементів. Такий світильник (повторюється – краще замінити на світильник, прилад тощо, не перевіряла текст на нудоту, але щось часто повторюваних слів) буде відмінним рішенням для приміщень з низькими стелями.

Люстри на довгій планки. Тут можливі варіанти конфігурації. У таких люстрах плафони можуть мати різний напрямок. На деяких вони будуть спрямовані вниз, а на інших вгору.

Люстри з регульованим підвісом. Цей вид відмінно підходить для вирішення проблеми освітлення над обіднім столом або журнальним столиком.

Також цей елемент інтер'єру відрізняється за матеріалами. У цьому плані, як і з кольором/стилем, очі просто розбігаються. На сьогоднішній день, у виготовленні люстр найчастіше використовують наступні матеріали: пластик, скло, метал. Це далеко не повний перелік можливих матеріалів, у магазинах ви можете знайти і більш оригінальні варіанти.

Втім, незалежно від матеріалів, кольору і стилю, є важливі моменти, які варто враховувати при виборі люстри для вітальні. Так, наприклад, для маленької вітальні абсолютно точно не підійде велика, об'ємна люстра, в якій є безліч прикрас і дрібних елементів. Це буде виглядати зовсім недоречно. І, навпаки, у великому, просторому обідньому залі, вітальні буде виглядати дивно мініатюрна, скромна люстра. Тут куди актуальніше буде велика, кришталева люстра з безліччю плафонів і т. д.

Щоб зробити правильний вибір і не мучитися з вибором, слідуйте простим правилам, і звертайте увагу на важливі моменти.

Люстру підбирають залежно від її діаметра. Щоб зрозуміти, який вам необхідний, нам знадобиться калькулятор і мінімальні знання математики. Отже, скористаємося рулеткою. Виміряємо довжину і ширину нашої вітальні в сантиметрах, після цього ділимо результати, які отримали, на 30, і складаємо результати між собою. Те, отримане число помножимо на 2,5. Це наш приблизний діаметр люстри. У вас може вийти нерівне число, округлите його. З цією цифрою можна сміливо йти в магазин, і орієнтуватися вже на якісь конкретні цифри діаметра, а не намагатися прикинути на око, підійде вам люстра чи ні.

Для наочності, спробуємо зробити обчислення для умовної вітальні. Отже, довжина нашої кімнати буде становити 450 см, а ширина – 400. Якщо поділити ці цифри на 30, ми отримаємо 15 і 13 див. Склавши ці числа, у нас вийде 28 см, які необхідно помножити на 2,5. В результаті ми отримаємо наш ідеальний діаметр – 70 див.

Рубрики: