Ідеї модерну для сучасної вітальні

Ідеї модерну для сучасної вітальні

Коли класичний інтер'єр кімнати для прийому гостей з вікторіанським ухилом оформлення, де царювали напівтемрява, громіздкі драпірування і химерні форми, змінила вітальня в стилі модерн, це стало ковтком свіжого повітря для всіх – як пересічних громадян, так і дизайнерів.

Ідея нового напряму – позбутися зайвих нагромаджень предметів і впустити у вікна сонячне світло, працювати з натуральними матеріалами так, щоб не маскувати, а підкреслювати їх природну структуру – неймовірно імпонувала і була революційною в ті далекі роки. Колесо моди зробило черговий виток, і сучасні інтер'єри повернулися на пік популярності. Але якими вони стали сьогодні? Що за принципи рухають нинішніми професіоналами дизайнерської справи?

Відтворити такий масштабний стиль модерн самостійно, особливо в тому випадку, якщо це ваш перший самостійно виконується ремонт, досить складно. Вам не вдасться обійтися стандартними матеріалами, прийомами і знайомими засобами. Одним забігом в супермаркет будматеріалів всі питання теж не вирішити. Оскільки право вибору у вас ніхто не відбирав, ви можете піти двома шляхами – найняти професійного дизайнера або адаптувати стиль до сучасності. В останньому випадку ви не просто скоротіть собі обсяг робіт, але й суттєво зекономите.

Стіни вітальні в стилі модерн можуть бути оброблені в декількох варіантах. Давайте подивимося, чи потрібна на них розпис, фарба або шпалери, і які колірні рішення будуть повністю відповідати стилістичним вимогам.

Найпростіше оформити стінові поверхні за допомогою фарб приглушеного зеленого, бежевого тонів або зробити їх чисто білими. Лаконічність стилю дозволяє на цьому і зупинитися, але якщо у вас є бажання і можливість додати в декор кілька специфічних акцентів, то не варто цим нехтувати. Запросіть художника, і нехай по периметру кімнати з'явиться орнаментальний розпис. Можна спростити задачу і самостійно, використовуючи ліпнину, прикрасити стіни під стелею.

Є варіант, коли пофарбовані стіни доповнюються дерев'яними молдингами. Останні являють собою опуклі композиції рослинної та іншої відповідної тематики. Витратний спосіб, так як молдинги для модерну доведеться робити за індивідуальним замовленням, однак з ними інтер'єр вітальні буде найбільш автентичним.

Шпалери до вітальні в стилі сучасного модерну теж не будуть нонсенсом. Єдине, чого не варто робити, так це обклеювати всі поверхні однотипним малюнком. Розбийте стіну на вертикальні смуги, які цілком можливо розташувати асиметрично. У такому мозаїчному обклеюванні стін можуть взяти участь всі ті ж молдинги або широкі бордюри.

І ще, в цьому стилі прийнято чітко розмежовувати площині стелі, стін і підлоги. Робити це допомагають високі плінтуса, бордюри і смужки шпалер. Але такий підхід буде виправданий тільки в просторих приміщеннях; в малогабаритних кімнатах, де стелі і без того нависають над підлогою, ще більше стискувати простір не варто. Тут правильніше буде використовувати розпис або ліпнину, яка повинна бути підібрана в тоні, ідентичному фарбування стелі, і в той же час виділятися на тлі стіни.

Для вітальні, втім, як і для інших кімнат, оформлених у стилі модерн, існує негласне правило для обробки підлоги. Матеріал для їх оформлення повинен неодмінно бути в тон дерева, з якого зроблена меблі обстановки, тому варіантів не так багато:

Модерн став першим стилем оформлення віталень, в якому передбачено зонування кімнати за допомогою статей. Основним елементом у цьому стали химерні стики оздоблювальних матеріалів, вражаючі неправильністю своїх форм, або характерні малюнки, нанесені безпосередньо на покриття.

У разі, коли підлоги вітальні планується застелити килимовим покриттям, перевагу краще віддати світлого текстилю, має симетричний орнамент, причому правильніше буде не покривали всю підлогу цілком, а використовувати невеликі килимки в необхідних зонах.

Ця поверхня у вітальні, інтерпретується в стилі модерн, так само як і інші, не залишається без уваги художників. Її теж покривають характерними для стилю елементами, тільки виглядає вона дещо скромніше. У модерні ніколи не облаштовують багатоярусні конструкції, які так прикрашають арт-деко, зате на модернових стелях завжди є оригінальний розпис і навіть можуть з'явитися цілі картини. Доречні тут і дерев'яні перекриття, які нагадують переплетення гілок дерев.

Рубрики: